Tarihçemiz
14 Eylül 2022

Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 1996 yılından itibaren sağlık müdürlüğünün alt katında hizmet vermekteyiz. Bu tarihten sonra 2013 yılına kadar hekim sayısı 41,idari kadrolar dahil, 1 Baştabip, 1 Mali Hizmetler Müdürü. 4 hemşire ve 33 diş protez teknisyeni ve diğer personelimiz ile hizmetimiz devam etmektedir. 06/12/2013 tarihli makam onayı ile 06/02/2014 yılı itibari ile T.C Sağlık Bakanlığı Ordu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı  bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmetimiz devam etmektedir. Ayrıca 11/01/2021 Tarihinde Altınordu İlçesi Akyazı Mahallesi Semt Polikliniğinde 7 Ünit ile Hizmet vermeye başlamıştır.
Merkezimizde konusunda uzman, güler yüzlü, kaliteli personellerimiz ile hastalarımıza zamanında, kolay erişilebilir, eşit, çağdaş sağlık hizmeti sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Merkezimizin klinik hizmetlerinde hastaların teşhis ve tedavi planlamasından başlayarak tüm tanı ve tedavi hizmetlerinin aynı hekim tarafından yerine getirildiği “ Entegre” sistem ile hizmet vermektedir.Ağız ve Diş Çene Cerrahi Uzmanlarımız ,endodonti uzmanlarımız restoratif diş tedavi uzmanımız ile birlikte ve entegre poliklinik olmak üzere 20 poliklinik, Diş Protez Laboratuvarı, Diş Röntgen Birimi (2 Periapikal ve 2 panoramik),Sterilizasyon Hizmetleri, Evde Sağlık Hizmetleri ve 7/24 Nöbet Hizmetleri ile önce insan anlayışıyla hastalarımızın “ Hekim Seçme” haklarını kullanarak eşit ve adaletli sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlayarak çalışmalarımız yürütülmektedir.

2021 yılında 1 çene cerrahisi, 3 endodonti,1 restoratif diş tedavisi, 2 Protez, 1 Ortodontist, 1 Pedodontist  uzmanı ile birlikte hizmet vermektedir.

Hasta ve Çalışan Güvenliği ön planda tutularak, hizmet içi personel eğitimleri ve toplumu ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek adına verilen hasta eğitimleri ile hizmetlerimiz yürütülmektedir.

Merkezimizde Hekimseçme Hakkı,Engelliler İçin Erişilebilirlik Uygulamalarımız VeHasta Memnuniyetini sağlamayı temel ilke olarak kabul edip tüm çalışanlar olarak bu ilkenin yaşatılmasına önem veriyoruz.
Sağlıkta kalite standartları ışığında hizmet sunumu yapan tüm sağlık kuruluşları, hastalarını zamanında, en kaliteli hizmetleri birlikte doğru tedaviyi uygulayabilme yetisine sahip olduğu düzeyde rekabet ortamında başarı şansını elde edecektir. Daha güzel bir gülümseme için koruyucu ve tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde özverili, çağdaş  ve ilgili bir hizmet için çalışmaktayız.

Sağlıklı Günler Dileriz
Dt. Fatih ADA
Başhekim