Nasıl Muayene Olurum
28 Nisan 2022

 1. Yetişkin ve çoçuk hastalarımız genel diş tedavi işlemleri için MHRS ve 182 den randevu alarak.

 2. MHRS 182’den veya yan dal branşlardan randevu alan hastaların ilgili kliniklerden kayıt kabulü yapılır.

   

 3. Mental retarde hastaların ilk muayene işlemleri randevusuna bakılmaksızın yapılır.  

   

 4. Kurumumuzda MHRS ve 182 haricinde acil gelen hastalar danışma-hasta kabul biriminden acil polikliniğine kayıt oluşturularak yönlendirilir.

   

 5. Hastalarımız Hasta Kayıt Kabul Birimindeki kayıt personeline T.C. Kimlik numarası bulunan bir kimlik kartı ibraz etmek zorundadır. İbraz etmeyen hastaların kayıt kabulü yapılmayacaktır.

   

 6. Sigortalıların erkek çocukları 18 yaşına kadar, öğrenci olmaları halinde ise 20,üniversite için 25 yaşına kadar muayene ve tedavi olabilirler.  Üniversite Öğrencileri iseler okuldan alacakları öğrenci belgesi ile SGK ya gidip tescillerini yaptırmaları gerekir. Tescilini yaptırmayanlar muayene olamaz. Kız çocukları ise evleninceye veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi oluncaya kadar bakılırlar.

   

 7. Kurum Sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi,evlenme cüzdanı,pasaport veya verilmiş ise kurum sağlık kartı bilgilerinden  biri ile kimlik tespiti yapılır.

   

 8. Kimlik tespiti yükümlülüğünü yapmayan ve bu nedenle bir  başka kişiye sağlık hizmeti sunulması nedeniyle kurumun zarara uğramasına sebebiyet veren sağlık hizmeti sunucularından uğranılan zarar geri alınır.

   

 9. Kapsamdaki kişilerin kendi adına bir başkasının sağlık hizmeti almasını, haksız bir menfaat temin etmesini sağlamak yasak ve suçtur.

   

 10. Müracaat eden kişinin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için, kurum bilgi işlem sistemi (MEDULA) üzerinden T.C kimlik numarası ile takip numarası provizyon alınır.

   

 11. Kurum bilgi işlem sistemi tarafından, takip numarası/provizyon verilmesi halinde sağlık hizmeti verir.

   

 12. Yapılan diş protezi katılım payı emekli olanlardan %10,çalışanlardan %20 katılım payı kurum veznesinden kişilerden tahsil edilir. Sosyal güvencesi olmayan hastalar SUT tedavi fiyatları üzerinden ücretli olarak işlemlerini yaptırır.

 13. Merkezimize başvuru yapan hastalar muayene olduktan sonra, yapılacak işlemleri için 2.randevu verilir. Ayrıca ilk muayene randevusu almak için web sitemiz "MHRS Randevu Al" linkinden ya da MHRS 182 çağrı merkezini arayarak istedikleri hekimden randevu alabilirler.